Assan Hanil, sınıfında dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli elektrikli seri üretim kamyonu için koltuk üretecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Assan Hanil, sınıfında dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli elektrikli seri üretim kamyonu için koltuk üretecek
Assan Hanil Genel Müdürü Atacan Güner: ”2030 yılına kadar Avrupa’da 25bin adede ulaşılması planlanan Hyundai Xcient Fuel Cell, otomotiv sektöründe hidrojen ekosisteminin kurulmasında öncü rol oynayacak. Biz de Assan Hanil olarak bu başarıya ortak olacağız”

İSTANBUL (AA) Kibar Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Assan Hanil, kendi sınıfında dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli elektrikli seri üretim kamyonu olan Hyundai Xcient Fuel Cell'in koltuklarını tasarlayıp üretecek.

Assan Hanil'den yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 1,5 yıllık bir ArGe çalışmasının sonucu olan koltuklar, 2021 Haziran'da seri üretime geçecek.

Şirket, kendi sınıfında dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli elektrikli seri üretim kamyonu Hyundai Xcient Fuel Cell için yürüttüğü ArGe ve tasarım süreçleri tamamlandı. Assan Hanil, hava süspansiyonlu sürücü ve yolcu koltuğunun üretimini Kocaeli'deki tesislerinde gerçekleştirerek Kore'ye ihraç edecek. Hyundai Xcient Fuel Cell için öncelikli hedef Avrupa pazarı.

 

"2030 yılına kadar Avrupa'da 25 bin kamyona ulaşılması hedefleniyor"

 

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen, Assan Hanil Genel Müdürü Atacan Güner, şunları kaydetti:

"Dünyadaki hemen her sektörün olduğu gibi otomotiv sektörünün de gündeminde sürdürülebilirlik ve ekosisteme saygılı olma amacı var. Sınırlı olan dünya kaynaklarını korumak ve çevreye verilen zararın en aza indirgenmesini sağlamak için yürütülen ArGe çalışmaları ivme kazanıyor. Bu kapsamda biz otomotiv tedarik sektörü temsilcilerine de önemli görevler düşüyor. Ürünlerimizi enerji verimliliğini koruyacak şekilde hafif, ergonomik ve aynı zamanda üst düzey güvenlik vadeden bir yapıda tutmamız gerekiyor.

Assan Hanil olarak kendi sınıfında dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli elektrikli seri üretim kamyonu Hyundai Xcient Fuel Cell için bu doğrultuda yürüttüğümüz ArGe çalışmaları yaklaşık olarak 1,5 yıl sürdü. 2030 yılına kadar Avrupa'da 25 bin adede ulaşılması planlanan Hyundai Xcient Fuel Cell, otomotiv sektöründe hidrojen ekosisteminin kurulmasında öncü rol oynayacak. Biz de Assan Hanil olarak bu başarıya ortak olacağız."

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muğla’da sahte içki ve kaçakçılık operasyonu: 28 gözaltıÖnceki Haber

Muğla’da sahte içki ve kaçakçılık operas...

Arnavutköy’de cinayet zanlısı yakalandıSonraki Haber

Arnavutköy’de cinayet zanlısı yakalandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!