Enflasyonla ilgili olumlu gelişmeleri gelecek yıl göreceğiz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Enflasyonla ilgili olumlu gelişmeleri gelecek yıl göreceğiz
Enflasyonla ilgili olumlu gelişmeleri gelecek yılın ilk çeyreğinde görmeye başlayacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Orta Vadeli Programı açıkladıktan sonra Türk ekonomisine yönelik artan ilgili G20 toplantısında da görmüştük. ABD’de bu ilginin artarak devam ettiğini görmek bizi memnun etti" açıklamasını yaptı.

Enflasyonla mücadelede adımlar

Enflasyonla ilgili olumlu gelişmeleri gelecek yılın ilk çeyreğinde görmeye başlayacaklarını ifade eden Erdoğan, "Orta Vadeli Programı açıkladıktan sonra Türk ekonomisine yönelik artan ilgili G20 toplantısında da görmüştük. ABD’de bu ilginin artarak devam ettiğini görmek bizi memnun etti. Bu Türkiye ekonomisine duyulan güvenin göstergesidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şunları da ekledi:

"Gerek Hazine ve Maliye Bakanım Mehmet Şimşek gerek Hazine’deki arkadaşlar gerekse Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, onlar bu noktada önümüzdeki yılın ilk çeyreği itibariyle olumlu neticeleri almaya başlayacağımızı söylüyorlar. Biz de onlara güveniyoruz, inanıyoruz. Programa yabancıların bakışı da olumlu.

Orta Vadeli Programı açıkladıktan sonra Türk ekonomisine yönelik artan ilgili G20 toplantısında da görmüştük. ABD’de bu ilginin artarak devam ettiğini görmek bizi memnun etti. Bu nedir? Türkiye ekonomisine duyulan güvenin göstergesidir. Hükümetimizin ortaya koyduğu hedeflerin gerçekçi olduğunun ve Türkiye’nin bunlara ulaşabileceğinden kimsenin şüphesi olmadığının kanıtıdır. Biliyorsunuz Orta Vadeli Program’ın çeşitli ayakları bulunuyor. Tüm dünyanın da sorunu olan yüksek enflasyonla mücadele bizim de programımızın ana hedeflerinden biri. Bunu neyle sağlayacağız? Mali disiplinle, yapısal reformlarla ekonomimizi her türlü fırtınaya dayanıklı hale getireceğiz. Biz bunu daha önce yaptık, yine yaparız. Programımızın en önemli ayaklarından biri de yabancı yatırımın ülkemize çekilmesi. Sadece programı hazırlayıp, duyurmak bile yabancı yatırımcılarda iştah oluşturdu. Bu rüzgarı arkamıza alarak hedeflerimize doğru hızla yürüyeceğiz"

Kaynak:TRT Haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İsrail'le enerji sondaj çalışmasını başlatacağızÖnceki Haber

İsrail'le enerji sondaj çalışmasını başl...

Bakan Fidan'dan yoğun diplomasi trafiğiSonraki Haber

Bakan Fidan'dan yoğun diplomasi trafiği

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!