Gayrimenkulleri satsak bile borç kapanmıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gayrimenkulleri satsak bile borç kapanmıyor
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu Ekim Ayı Olağan Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek yaptığı açıklamada, "Galatasaray Adası bizim için çok önemli. Galatasaray'a yakışan, orada mutlu olacağı bir adayı kazandırmak için çok yoğun çalışıyoruz. Ada'nın varlığı Galatasaray için çok önemli. Galatasaraylıların orada olması ayrı bir ambiyans yaratıyor. Benim ve arkadaşlarımın yaratmak istediği ortamı Ada'da gördüm." dedi.

Galatasaraylılara çağrıda bulunan Özbek, "Mecidiyeköy binası için görüşmeler yapıldı. 180 tane 1+1 ve 2+1 hüviyetinde daire yapıyoruz. 5 tane de ticari dükkanımız var. Önümüzdeki hafta itibariyle satış ofisimiz faaliyete geçecek. Bunları yabancılara satmayı planlıyoruz. İhalesini yaptık ve firmaları burada yarıştırdık. Mecidiyeköy Galatasaray'ın malı. Bütün Galatasaraylılara çağrı yapıyorum. Gelin orada bir parça mal alın ve yine bizde kalsın." ifadelerini kullandı.

"Gayrimenkulleri satsak bile borç kapanmıyor"

Bankalar Birliği ile anlaştıklarını açıklayan Galatasaray Başkanı, "Galatasaray, mevcut gayrimenkullerin hepsini bu şekilde satsa bile borcunu kapatamıyor. Neye ihtiyaç var. Bunların geliştirilmesine ihtiyaç var. Benim ve arkadaşlarımın amacı budur. Mecidiyeköy'de 1 milyar TL'nin üzerinde bir fon bize kalacak. Bankalar Birliği ile yapılan görüşme çerçevesinde bu miktarın yarısının onlara aktarılması gerekiyor. Bankalar Birliği ile görüştük ve bunu bugün almayın dedik. Bize 6 ay süre verin, bu parayı katlamanın çaresine bakalım dedik. Bizim iki önemli projemiz var. Biri Kemerburgaz diğeri Florya'daki arsa. Bankalar Birliği ile anlaştık. Borç için bize zaman verecekler." açıklamasını yaptı.

"Metin Oktay Tesisleri olacak"

Kemerburgaz tesislerinin yeni adını da açıklayan Dursun Özbek, "Kemerburgaz'ın yaklaşık olarak 5 sene önce tapusunu almıştık. Kemerburgaz'daki tesisin adı Metin Oktay Tesisleri olacak. 40 sene önce yapılan Florya Tesisleri artık çağ dışı kalmıştır. Galatasaray'a yakışmıyor bu tesisler. Galatasaray'ın içine girdiği bu borç sarmalına hiçbir yönetim sessiz kalamaz. Birinci hedefimiz mali bağımsızlığı kazandırmak. Değerli Galatasaraylılar bizim arkamızda durun. Bizi destekleyin. İleriye dönük faaliyetlerimizi kimseye muhtaç olmadan gerçekleştirmek istiyoruz." şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ABD'den Türkiye ile iş birliğini artırma sinyaliÖnceki Haber

ABD'den Türkiye ile iş birliğini artırm...

Çocuklara camiyi sevdiren imamın yöntemi örnek olduSonraki Haber

Çocuklara camiyi sevdiren imamın yöntemi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!