Meğer Ağrı Dağı'nın sahibi varmış

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar

Elindeki tapu belgesiyle Ağrı Dağı’nın sahibi olduğunu iddia eden Celali aşireti lideri Ahmet Ağrılı, yaptığı açıklamalar ve elinde gösterdiği tapu senediyle birlikte görenleri adeta şaşkına çevirdi. Doğubayazıt’ta yaşamını sürdüren Ahmet Ağrılı, dünyanın en büyük dağlarından olan 5 bin 137 metre yükseklikle Türkiye’nin en büyük dağı olma özelliği taşıyan Ağrı Dağı’nın sahibi olduğunu iddia etti. İddiasını elindeki tapu belgesiyle birlikte destekleyen Ağrılı, dağı satın alabilmek için 14 kilogram altın para verdiğini söyledi.


“GÖRDÜĞÜNÜZ DAĞ BENİM ŞAHSİ DAĞIMDIR”

Tapuya bakar bakmaz Ağrı dağının tapusu olduğunu anlayıp güzel bir para karşılığı dağı satın aldığını belirten Ahmet Ağrılı, “Tapuya bakar bakmaz Ağrı Dağı’nın tapusu olduğunu anladım. Mülklerimi iyi bir parayla satıp bu tapuyu aldım. Dağı aldıktan sonra turistlerin kullanımına açtım. Bu dağa benim baktığım kadar hiç kimse bakmamıştır. Gördüğünüz bu dağ benim şahsi dağımdır. Ama bu dağ bütün vatandaşlarındır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes benim ortağımdır. Ben milletimi de milletimi de severim." diye konuştu.

“ESKİ SAĞLIK BAKANININ BABASINDAN ALDIM”

Ağrı dağını 1972-1973 yıllarında aldığını belirten Ağrılı, “O zamanın parasıyla, altının kilosu 7 bin lirayken 14 kilogram altın değerinde para verdim. Eski Sağlık Bakanı Yaşar Eryılmaz’ın babasından aldım. Şimdi ise dağın değeri ölçülemez, paha biçileme ki. Bu dağ Türkiye’nin dağıdır. Evet tapusu bende ama herkes benim ortağımdır. Bu tapu dağın tamamının tapusudur. Ağrı Dağı’nın tapusu bendedir. Ağrı’nındır, Türkiye’nindir. Dağı seven herkesin payı vardır tapunun içinde” dedi.

“SATIN ALDIĞIMDA DAĞIN YÜKSEKLİĞİ 5 BİN 165 METREYDİ”

Kanal7 muhabiri Ensar Durmuş’a konuşan Ahmet Ağrılı, elindeki tapuyla yaptığı konuşmasında;
“Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusudur. İran’dan veya Irak’tan almış getirmiş değilim. Bu dağın tapusu bende. Ben bu tapuyu bu resimle aldığım zaman 5165 metre yüksekliğe sahipti. Şu anda ise 5137 metreye düşmüş. Dağ bile ihtiyarlıyor, biz de yavaş yavaş ihtiyarlıyoruz” dedi.

 

Kaynak: haber7


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kastamonu’da cinsel istismar suçundan aranan hükümlü yakalandıÖnceki Haber

Kastamonu’da cinsel istismar suçundan ar...

Bakan Varank’tan muhalefete ”fabrika” tepkisi:Sonraki Haber

Bakan Varank’tan muhalefete ”fabrika” te...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!