Pakistan’da bir üniversitede meydana gelen patlamada 4 kişi öldü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pakistan’da bir üniversitede meydana gelen patlamada 4 kişi öldü
Belucistan Kurtuluş Ordusu, saldırının kadın intihar eylemcisi tarafından yapıldığını belirterek sorumluluğu üstlendi.

İSLAMABAD (AA) Pakistan’da Karaçi Üniversitesinde meydana gelen patlamada üçü Çinli dört kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Geo News televizyonundaki habere göre, üniversite kampüsü içerisinde Konfüçyüs Enstitüsü yakınında bir patlama meydana geldi.

Patlamada, aralarında Konfüçyüs Enstitüsü Direktörü Huang Guiping'de bulunduğu üçü Çinli, biri Pakistanlı dört kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

Yetkililer, yaralılardan dördünün Çin vatandaşı olduğunu aktardı.

Karaçi Emniyet Müdürü Gulam Nabi Memon, ilk soruşturma raporlarının olayın intihar saldırısı olduğunu gösterdiğini belirtti.

Belucistan Kurtuluş Ordusu (BLA), sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, saldırının kadın intihar eylemcisi tarafından yapıldığını belirterek sorumluluğu üstlendi.

Belucistan ayaklanmalara sahne oldu

Belucistan'da çeşitli örgütler, İslamabad'dan daha fazla özerklik ve bölgenin doğal kaynaklarından daha çok pay talep ediyor. Bu kapsamda bölge uzun süredir düşük çaplı ayaklanmalara sahne oldu.

Pakistan'da çok sayıda Çinli yaşıyor ve çalışıyor. Bu kişilerin çoğu ÇinPakistan Ekonomik Koridoru projesinin hayata geçirilmesinde rol oynuyor.

Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ni, Pakistan'ı kuzeydoğugüneybatı yönünde katederek Gwadar ve Karaçi limanlarıyla Umman Denizi'ne bağlamayı amaçlayan "ÇinPakistan Ekonomik Koridoru" (CPEC) projesi, Kuşak ve Yol Girişimi'nin kalbinde yer alıyor.

Proje kapsamında kara yolu projeleri, liman ve serbest bölge inşaatları yürütülüyor. Projelerin Pakistan'ı Çin imalat ürünlerinin dünyaya taşınması konusunda kilit bir lojistik üssü haline getirmesi hedefleniyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştırÖnceki Haber

Kapalı mekanlardaki maske kullanma zorun...

Antalyaspor Başkanı Çetin, futbol sorumlusu Şahin öğrencilerle buluştuSonraki Haber

Antalyaspor Başkanı Çetin, futbol soruml...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!