Siyasette küslük olmaz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siyasette küslük olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya Millet Bahçesi'nde gençlerle bir araya geldiği etkinlikte iç ve dış politikaya ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Katar'da Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile 45 dakika görüştüklerini söyleyen Erdoğan, siyasette küslük olmayacağını vurgulayıp Suriye ile de benzer adımların atılabileceğini dile getirdi.

İHA ve SİHA'lara dünya devlerinin talip olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, henüz adayını açıklamayan 6'lı masaya da eleştirilerde bulundu.

"SİSİ İLE 45 DAKİKA GÖRÜŞTÜK"

Siyasette küslük olmaz meselesi tabii yarın hangi ülkeyle gelişmeler ne gösterir ayrı bir konu. Fakat tabi Yunanistan rahat durmuyor. Sürekli üzerime üzerimize ileri geri konuşuyor, geliyor falan. Bir de Avrupa Birliği'nde bunlar çok çok farklı kampanyalar yürütüyorlar. Yani bu seçimlerden sonraki süreçte yeni bir dönem açılacak. Bizim tabi burada Sayın Sisi ile yaptığımız görüşmede Türkiye Mısır ilişkilerinde olayın liderler seviyesinde tartışılmasından öte ben kendisine onu da söyledim. Bizim Mısır halkıyla olan ilişkilerimiz, farklı tarih orda var. Tabi son dönemde 9 yıllık bir süreç içerisinde bir sıkıntı yaşadık.

O akşam özellikle de Katar Emirinin araya girişiyle bu adımı attık ve o sıkıntıyı aştıktan sonra da bir yarım saat 45 dakika kadar biz Sayın Sisi ile orada dar kapsamlı bir görüşme yaptık. Dedik ki, şimdi alt düzeyde bakanlarımız gidiş gelişleri başlatsınlar, ondan sonra da biz bu görüşmelerimizi genişletelim, geliştirelim. Bütün derdimiz sizlerle Türkiye arasındaki bu kırgınlığı dargınlığı gidermek ve Akdeniz'de Türkiye Mısır arasında böyle bir sıkıntı yaşanmaması gerekir. Tabi çok farklı bazı şeyler daha aramızda orada konuştuk. Daha sonra aldığım bilgi ve haberler çerçevesinde kendisi de bu görüşmeden çok çok mutlu olmuş, aynı mutluluk temennisini biz de ilettik. Şimdi süreç başladı.

"SİYASETTE KÜSLÜK OLMAZ"

İnşallah bakanlarımızla bu süreç devam edecek daha sonra da bir araya gelmek suretiyle inşallah Akdeniz’de çünkü Mısır halkıyla Türk halkının birbiriyle olan bağlantıları çok farklı. Gücü bizim başkalarına kaptırmamız gerekir. Yani işte Yunanistan’ın buralara ulaşması olacak iş değil. Onun için güzel gelişmeler olacak diye inanıyorum. İşte bir arada biliyorsunuz, bizim körfez ülkeleriyle olan küslüğümüzü menfaate çevirmek isteyenler oldu. Tabi bunlar giderilince oyunlar bozuldu. İşte bunların içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri. İşte bizim Birleşik Arap Emirlikleriyle münasebetlerimiz gayet iyi bir konumda. Daha da iyi olacak inşallah. Bu tabi malum bazı çevreleri rahatsız ediyoruz. Bundan sonraki süreçte nasıl Mısır ile bu iş yoluna girdiyse aynı şekilde Suriye ile de bu iş yoluna girebilir. Siyasette küslük olmaz."

 

 

Kaynak:TGRT Haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mehmetçik adım adım kara harekatına hazırlanıyorÖnceki Haber

Mehmetçik adım adım kara harekatına hazı...

DHKP/C'nin Türkiye sorumlusu yakalandıSonraki Haber

DHKP/C'nin Türkiye sorumlusu yakalandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!