Bârika-i hakikat, müsâdeme-i efkârdan doğar


  • 18 Haziran 2019, Salı 16:51
MustafaALBAYRAK

Mustafa ALBAYRAK

AK Parti Kürtlere Zulüm mü Yaptı?

Bir kaç sözüm de siyasi Kürtçü arkadaşlara. Hani  “Ama bize Kürdistan’a defolun gidin dediniz, biz de bu yüzden oyumuzu Ak Partinin değil, CHP’nin adayına oy vereceğiz” diyorlar değil mi?

Sevgili, Siyasi Kürtçü arkadaşlar. Türkiye’de 17 sene öncesine kadar bırakın “ben Kürdüm burası Kürdistandır diyebilmeyi, Kürtçe konuşmak köyünüzün adını söylemek, hapse düşmüş bir Kürt vatandaşımızla annesinin ziyaret esnasında ana dili olan Kürtçe konuşabilmesi dahi mümkün değildi...”

Bu ülke de Bayındırlık Bakanlığı yapmış olan ( CHP den ) merhum Şerafettin Elçi sadece ''ben bir Kürdüm'' dediği için 1,5 sene hapis yatmıştır, 1979-1980 de…

Anılarında anlatır merhum, Kürt Münevveri Musa Anter... Kürt bir vatandaşımız, Mardin’in bir köyünde, eşeğine ÇOOO dediği için para cezasına çarpıtılmıştır... Parayı ödeyemeyince de eşeği müsadere edilmiş ( el konulmuş ) yetmemiş adamı da tabiri caiz ise eşek sudan gelinceye kadar, karakol da dövmüşlerdir.

Bugün Ak Partiyi sanki Kürtlere düşmanmış gibi göstermeye çalışan Mankurtlar, gerzekler şunu iyi bilsin ki Türkiye’de “Kürdüm” demeyi de, Kürtçe konuşmayı da serbest bırakan Ak Parti iktidarı ve Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dır... Bunu inkar etmek, var olan bir hakikatı inkardır ve büyük nankörlüktür.

Şu an da Edirne de çürüyen terörist başı ne diyordu?

''Kürtlere en büyük kötülüğü AKP yapmıştır'' diye ağzını yaya yaya konuşmuştu. Bu ezik ve onun peşinden giden nankör ve ahmaklar bilsinler ki;

-1925 Şeyh Said İsyanında ( haklı haksız ayırt etmeden ) Binlerce Kürdü kesen, doğrayan, darağaçlarına yollayan Ak Parti değil CHP’dir.

-1930 da Zilan deresinde yine Binlerce Kürdü kıtır kıtır doğrayan CHP’dir..

-1937-38 de ki Dersim Alevi Kürtlerinin isyanında ( yine haklı haksız ayırt etmeden ) on binlerce Kürdü ( Devlete göre 11 bin tarafsız kaynaklara göre 40 bin Kürtçülere göre 90 bin Dersim Alevi Kürdünü) kesip doğrayıp Fırat nehrine kanlarını döken de CHP diktatörlüğüdür!

Dersim de olanlar için ise Devlet adına Kürtlerden özür dileyen de dönemin Başbakanı ( zannederim 2010 idi ) Sayın Recep Tayyip Erdoğan idi…

Kürtlere red inkar ve asimilasyon politikalarını kaldıran yine Sayın Erdoğan ve Ak Partidir.

Kürtçeyi serbest bırakan yine Erdoğan ve Ak Partidir…

Sadece Kürtlere değil tüm etnisitelere, mezheplere, ideolojiere, kılık kıyafete, özgürlük getiren Sayın Erdoğan ve Ak Partidir…

Tüm bunlar unutulabilir mi?

Benim siyasi Kürtçülerden yani bölücü unsurlardan bir beklentim yok… Onların zaten Kandildeki ve Edirne cezaevinde ki sözcüleri taraflarını belli ettiler. Oylarını kime vereceklerini açık açık söylediler. PKK ve tüm unsurları, Plastik adayı destekleyeceklerini ve bu konuda seçim sonrası da, emeklerinin karşılıklarını beklediklerini sarih ve net ifade ettiler.

Bizi alakadar eden, Türkiye Cumhuriyetini, kendi devleti olarak benimsemiş ve Büyük Türkiye’nin bir parçası, Müslüman Kürt Vatandaşlarımızdır…

Bu vatandaşlarımız gerek Ak Parti kurulduğundan beri gerekse ondan önce Milli Görüş partileri varken ( MNP –MSP- RP- FAZİLET gibi ) hep tercihlerini, muhafazakâr ve İslami değerlerini ön planda tutan, siyasi partilerden yana kullanmışlardır…

İnanıyorum ki 23 Haziran da İstanbul da ki Kürt vatandaşlarımız da bu yönde Reylerini kullanacaklardır...

2014 yılı Ekim ayında, Cezaevinde ki teröristin Washington’dan aldığı talimatla, Kürt vatandaşlarımızı sokaklara döküp, Kobani işgal ediliyor bahanesi ile yaptığı çağrıda, 54 insanımız katledilmişti... Sanki Kobani’nin birilerinin eline geçmesinden Sayın Erdoğan ve Ak Parti hükümeti mesulmüş gibi, Kürt Sosyolojisini zehirlemeye çalışmışlardı…

Sonrası malum... CHP çıktı sahneye ve kanlı tarihi ile hiç yüzleşmeden, tek bir özür dahi dilemeden, kendilerini Kürtlerin hamisi olarak göstermeye çalışmış ve '' her evden bir oy veriyoruz '' diyerek, aslında Kürtlerin değil emperyalizmin ülkemizdeki, tetikçi ve kiralık katili olan PKK’nın siyasi kanadı partiyi meclise taşımışlardı...

80 sene Kürtlerin kanını içen CHP ve Kemalizm’in sözde temsilcisi eşhas HDP ye oy verin diyerek kirli bir iş birliğine girmişlerdi. Ak Parti, Kürtlerin dostu ama ayrılıkçı terör örgütü mensuplarının hasmıdır… Bu aynen Türkiye Cumhuriyeti içinde geçerlidir. Devletimiz Kürtlerle değil, Teröristlerle mücadele ve kavga etmektedir!

Bu mücadelenin galibi bellidir. Verecek ne bir karış toprağımız ne de böldürecek milletimiz vardır. Tek bir milletiz, tek bir devletiz. Bunu benimseyen her Kürt vatandaşımızın reyine Ak Parti de Binali bey de taliptir. Tabii ki buna müspet cevap verecek milyonlarca yüzbinlerce Kürt vatandaşımız kardeşimiz mevcuttur..

İnancım odur ki bin yıl önce olduğu gibi, imanımızla, kardeşliğimizle sağladığımız birliğimiz ve bunu içinde barındıran devletimiz, daha da güçlenerek ilelebet yeryüzünde payidar kalacaktır. Kimse boşuna ellerini ovuşturmasın!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Ömer Karaca Ömer Karaca 20.06.2019 15:25

CHPKK dan Alevi kardeşlerimiz ve Ulusalcılar dışlanmış özellikle yönetimden, Yönetim atama ile Ermeni ve Rum milletleri ve diğer azınlık bakiyelerinin eline geçmiştir. Bunu anlayamayan bilmeyen seçmen bunlara oy vermeye devam etmektedir. Bunu anlatabildiğimiz de konu çözülecektir.

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık