Bârika-i hakikat, müsâdeme-i efkârdan doğar


  • 12 Mart 2019, Salı 17:46
MustafaALBAYRAK

Mustafa ALBAYRAK

Tehlikenin Farkında mısınız?

Zannediyorlar ki biz Ak Parti Belediyelerinin veya teşkilatlarının her yaptığından memnunuz ve tasdik ediyoruz? Burada tenkide başlasak şu an karşıymış gibi gözükenler müdafaaya başlar bize karşı. Ama neden illa ki Cumhur İttifakını destekliyoruz her şeye rağmen? Sıralayalım.

Bir defa şunu peşinen kabul edelim mi? Ya da itirazı olanı dinlemeye hazırız... Ak Parti misal İstanbul'u kaybederse yani biz kulak çekmek isteyip de bunu başarırsak, o koltuk yani İBB Makam koltuğu boş mu kalacak? Tabii ki Hayır! Pekiyi kim gelecek o koltuğa Ak Partilinin yerine?

CHP’nin daha doğrusu Sayın Bahçeli’nin tabiri ile Zillet İttifakının adayı olandan başkasının gelme şansı var mı? Yani Binali Bey gelemezse yerine, Ekrem Bey gelecek değil mi? Pekiyi, Ekrem beyin salt CHP oyları ile İBB Başkanlığı koltuğuna oturma şansı var mı? Çünkü CHP’nin İstanbul da ki azami rey oranı % 30’u geçmemektedir. Önceki yıllarda Liberal Milliyetçi seçmenin ve Erdoğan nefreti ile yanıp tutuşan bir kısım HDP’linin desteği ile bu oran % 39’lara ulaşabiliyordu.

Şimdi buna bir de kurumsal olarak İP ve HDP’ nin aday çıkarmayıp aleni bir şekilde CHP’nin adayını desteklediğini düşünürsek bu oranın 43 hatta 45’lere dayanabileceğini düşünenler az değil. Yani Ak Parti tek başına aldığı rey oranının üzerine muhafazakâr MHP’li partnerlerinin de desteği ile şayet CHP yani zillet adayının rey oranını geçemezse 31 Mart akşamı Ekrem Efendi İBB başkanı olacak! Aynı şeyler Ankara da Mansur Bey içinde geçerli. Yani 1994 de Milli Görüş belediyeciliği ile tanışan ülkemizin en büyük bu iki şehri Zillet ittifakının eline geçmiş olacak! Peki, Bilhassa HDP ( ki PKK’nın siyasi koludur ) CHP’yi, karakaşına kara gözüne mi destekleyecek? Yani bunun hiç mükâfatını görmeyecek mi? Bakın Türkiye Cumhuriyetinin İçişleri Bakanı Sayın Soylu bu seçimlerde 299 PKK’lının CHP listelerinden Belediye Meclis üyeliklerine aday gösterildiğini resmen açıkladı. Bunu ciddiye almalıyız...

Yani Güneydoğu ve Doğu Anadolu da teröre destek verdikleri için kayyum atanmış olan belediyeler yetmedi, ülkemizin en büyük iki şehrinin belediye meclislerine ve devamında tabii ki kadrolarına da binlerce PKK’lı ve FETÖ’cü de girecek öyle mi?

Peki, buna hazır mısınız ey kulak çekiciler? Zira FETÖ de açıkça bu zillet ittifakı adaylarını destekliyor. Zaten iktidara geldiklerinde FETÖ den hapiste olan emniyet ve yargı mensuplarını görevlerine iade edeceğini yıllardır vaat eden hanım ablamız ve partisi de bu ittifakın tam göbeğinde? Evet, hazır mıyız buna da? Ya da ne zannediyorsunuz ey kulak çekiciler? Ak Parti giderse yerine Ashab-ı Kiram’dan bir büyüğümüzün mü geleceğini falan zannediyorsunuz?

Bu kadroları FETÖ ve PKK’nın dolduracağını düşünemiyor musunuz? Belediyeleri vatan hainlerine teröristlere mi teslim edeceksiniz? O zaman siz kimin kulağını çekip kime ceza vermiş olacaksınız ki? Bu yaptığınızın Türkiye’nin bekasına, istiklaline, istikbaline bir tehdit olduğunu nasıl idrak edemezsiniz? Türkiye’nin güneyinde komşularına yapılan on binlerce tır silah sevkiyatını da mı duymadınız görmediniz? Biraz kulak verin Zillet İttifakının mensuplarına genel başkanlarına. Bir tanesinin bile bu durumdan bir şikâyeti var mı? PKK veya FETÖ diye bir tehlikeden bahsediyorlar mı? Hakikaten şunu da mı soramıyoruz kendimize? İktidara talip olduğunu iddia eden partilerin terörle mücadele diye bir programları vaatleri olamaz mı? Bunlar hangi ülkenin partileri ki tek proje vaat etmeden plan program sunmadan halkımızdan rey istemektedirler?

Evet, iktidar yıpratır. Her iktidar yıpranır. Ak Parti de yıpranıyor ve yıpranacaktır. Ama iktidarlar kendi karşılarında muhalif olursa yıpranır veya yıpranmalıdırlar.

Ak Parti daha doğrusu Cumhur İttifakının karşısında muhalefet yoktur. Pekiyi ne vardır? Küresel Emperyalizmin bir araya getirip ülkemizi bölmeye ve emperyalistlere peşkeş çekmeye hazır vatan haini bir güruh vardır...

Net söylüyoruz. Halktan değil parti idare merkezlerinden bahsediyoruz. Rey veren halkımız bizim baş tacımızdır. Fakat parti merkezleri muhalefet değil vatana ihanet yapmaktadırlar. PKK ve FETÖ ile dolayısı ile bunların ipini elinde tutan üst aklın uşaklığını yapmaktalar.

Yoksa biz de biliyoruz Ak Parti Belediyeleri ve kadrolarını yerden yere vurmayı! Ama var mı başka bir çıkış yolu şu an da en azından...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Sizce Cumhur İttifakı yerel seçimlerde başarılı olur mu?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık