4 terör örgütünün kırsal yapıları tamamen bitirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
4 terör örgütünün kırsal yapıları tamamen bitirildi
Bakan Soylu duyurdu: 4 terör örgütünün kırsal yapıları tamamen bitirildi

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da "İl Emniyet Müdürleri Değerlendirme Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Terörle mücadeleye ilişkin son durumu paylaşan Bakan Soylu, "DHKP/C, TKP/ML, MLKP, MKP, bütün bu örgütlerin kırsal yapısı tamamen bitirilmiştir" dedi.

Bu anlayışla birlikte şunu çok net bir şekilde ifade etmem gerekir. Güvenlik sahasında terör, uyuşturucu ve kaçak göç gibi küresel sorunlarla mücadele ediyoruz. Diğer yandan teknolojinin ürettiği siber suçlar gibi yeni suç türleriyle mücadele ediyoruz. Batılı ülkelerin terör örgütlerine de aynen destekleri devam edecek. Onun için az önce ifade ettiğim gibi gayretimizi artırarak çalışmalıyız.

Birileri terör tehdidini küçümseyebilir, koynuna alıp besleyebilir. Dağa çıkmış, KHK ile ihraç edilmiş birinin kamuda çalışmasından birileri rahatsız olmayabilir.

Tek terörist kalıncaya kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Kim hangi siyaseti yaparsa yapsın, kim terörle koyun koyuna girerse girsin. İsveç, Fransa bunu gördü. Türkiye seçim sürecine girmişken terör alnanını zorlamaya çalışacaklarını iyi biliyoruz. İlterör örgütlerinin uzantısına, hatta kokusuna baskı yapmaktır. Kırsalda ve ya şehirde ne kadar başarılı olursak olalım teyakkuzu artırmalıyız. YPS'lere göz açtırmamalıyız. Siyasi partilerin içine, sivil toplum örgütlerinin içine sızmış olabilirler, bunu daha önce bin kez yaşadık. Bunları milletimizin başına bela olmaktan yoksun bırakmalıyız. Toplam 185 terör eylemi engellendi.
'EYLEMLERE KARŞI DİKKATLİ OLMALIYIZ'

PKK/KCK'dan Türkiye'ye yönelik gerçekleşebilecek eylemlere karşı dikkatlı olmalıyız. Yol kontrolleri, bu dönemin en önemli unsurlarıdır. Mardin'dan Siirt'ten Edirne'ye kadar. Yol kontrolleri hem caydırıcıdır, hem de sonuç tarama modelidir. Şok kontroller, aramalar, baskınlar bu dönem bizim için terör örgütünü yıldırabileceğimiz en önemli adımlardan bir tanesidir.
TERÖRLE MÜCADELE

Şehirlerde de 15 Temmuz'dan sonra bunlara çok önemli darbe vurulmuştur. DEAŞ'la büyük bir mücadele ortaya koyduk. Göğüs göğüse mücadele veren tek ülkeyiz. Bunun yanı sıra FETÖ ile mücadelemiz hiçbir salise bile aralık ortay akoymadı, hala devam ediyoruz. Birilerinin devlete ihanet edenleri terkar devlete alma konusundaki ortaya koydukları anlayışarağmen en son yaptığımız Gazi Turgut Aslan operasyonu, FETÖ ile mücadelenin asla bitmeyeceğinin göstergesidir. Tüm dünyada Terör Örgütü silinene kadar biz bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.

 DHKP/C, TKP/ML, MLKP, MKP, bütün bu örgütlerin kırsal yapısı tamamen bitirilmiştir."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsveç'teki PKK eylemine suç duyurusuÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsveç'teki PKK...

 Aselsan'dan 74,6 milyon dolarlık satışSonraki Haber

 Aselsan'dan 74,6 milyon dolarlık satış

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!