Anne, baba, abi ve kız kardeşini 9 yaşındaki Halid teşhis etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Anne, baba, abi ve kız kardeşini 9 yaşındaki Halid teşhis etti
Anne, baba, abi ve kız kardeşini 9 yaşındaki Halid teşhis etti...

İsrail saldırılarının başlamasından bu yana 5 binden fazla Filistinli çocuk hayatını kaybetti. New York Times, kardeşlerinin cesetlerini teşhis eden 9 yaşındaki Halid'in öyküsünü yazdı. Aksa Hastanesi'nin Morg Müdürü, "Her gün çocukları hazırlamak için çalışırken ağlıyoruz" dedi.

 

 ABD merkezli New York Times (NYT) gazetesi, Gazze'deki çocuk ölümleriyle ilgili bir haber yayımladı.

"Savaş Gazze'yi çocuk mezarlığına çevirdi" başlığı taşıyan haberde 9 yaşındaki Halid Yudeh'in hikayesi anlatıldı.

Gazze'deki kalabalık bir morgda NYT fotoğrafçısının yanında ağlayan Halid'in, annesini ve abisini aradığı belirtilirken, Gazzeli çocuğun morgda abisi Halil'i son kez öptükten sonra 8 aylık kız kardeşi Misk'i teşhis ettiği aktarıldı.

Küçük Halid kız kardeşine sarılıp ağlarken, "Sen doğduğunda annem çok mutluydu" dedi.

9 yaşındaki Halid'in morgda cenazeleri yan yana dizilen annesi, babası, abisi ve kız kardeşine veda ettiği ve aileden sadece Halid ve 7 yaşındaki erkek kardeşi Tamer'in kurtulduğunu belirtildi.

Gazeteye bilgi veren yerel gazeteciler, Yudeh ailesinin 22 Ekim'de İsrail tarafından vurulan iki binada yaşadığını ve 68 aile üyesinin Deyr el Balah'taki saldırılarda yataklarında uyurken öldürüldüğünü söyledi.

"Hiçbir zaman bu kadar çok çocuğun öldüğünü görmemiştik"

Deyr el Balah'taki El Aksa Hastanesi'nin morg direktörü Yasir Ebu Amar, birçok kefeni çocuk boyutunda kesmek zorunda kaldıklarını aktardı.

NYT'ye konuşan Ebu Amar, "Çocuk bedenleri bize parçalar halinde geliyor. Bu dehşet verici. Hiçbir zaman bu kadar çok çocuğun öldüğünü görmemiştik. Her gün ağlıyoruz. Her gün, çocukları hazırlarken ağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haberde daha önceki savaşlarda Gazzeli ailelerinin çocuklarını farklı odalara koyarak hava saldırısı durumunda tüm çocuklarının ölmesini engellemeye çalıştığı hatırlatıldı.

Birçok çocuk hastaneye yalnız getiriliyor

21. yüzyılın en yoğun bombardımanlarından birine sahne olan bu savaştaysa Gazzeli ailelerin yaşam şansını artırmak için çocuklarından bazılarını akrabalarının evlerine ve kentin başka bölgelerine gönderdiği belirtildi.

Ailelerin ayrıca kaybolmaları, yetim kalmaları ve öldürülmeleri durumunda tanınmaları için çocuklarının bedenlerine isimlerini yazdıkları ifade edildi.

Kaynak:TRT Haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
12 kişilik mürettebattan haber yokÖnceki Haber

12 kişilik mürettebattan haber yok

TBMM'de bu hafta hangi konular görüşülecek?Sonraki Haber

TBMM'de bu hafta hangi konular görüşülec...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!