CHP zehirli bir dile sarılıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP zehirli bir dile sarılıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin 14 Mayıs sonrasındaki açıklamalarının buram buram provokasyon koktuğunu söyledi. Erdoğan, "CHP Genel Başkanı, koltuğunu kaybedeceğini anladıkça daha da çirkinleşmekte, zehirli bir siyaset diline sarılmaktadır" dedi. Erdoğan, muhaliflerin seçimde fark yedikleri için dengelerinin iyice bozulduğunu, kendilerine oy vermeyen depremzede vatandaşlara bile saldırdıklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Erdoğan, paylaşımda, Meclis seçiminin Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanması, Cumhurbaşkanı seçiminde de açık ara farkın ortaya çıkmasının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetiminin dengesini iyice bozduğunu belirtti.

KAZANDIK TİYATROSU

14 Mayıs gecesine değinen Erdoğan, “14 Mayıs gecesi, sonuçları bildikleri halde televizyon ekranlarında sahneledikleri ‘kazandık’ tiyatrosunu hep birlikte takip ettik. Sandığın rengi belli oldukça yalanları ortaya çıktı. Buna rağmen, ne bilerek yanlış yönlendirdikleri seçmenlerinden ne de kamuoyundan çıkıp özür dahi dilemediler. Aynı zihniyetin şimdi de oyunu alamadıkları vatandaşlarımıza yönelik; bırakınız siyaseti, insani değerlerle bağdaşmayan saldırılarına şahit oluyoruz. Bu çevreler, deprem bölgesine gönderdikleri yardımları kesmekten otellerdeki depremzedeleri kapı dışarı etmeye kadar her türlü vicdansızlığı sergiliyorlar. Sosyal medyada yürütülen çirkin kampanyaları saymıyorum bile.” ifadelerini kullandı.

DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZİ SAHİPSİZ BIRAKMAYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakınlarını kaybeden yüreği yaralı afetzedelerin yaşananlardan rahatsızlık duyduğunu bildiğini dile getirerek, şunları kaydetti: “Bu pervasızlıklardan, hangi partiye oy verirse versin 85 milyonun tamamı üzüntü duyuyor. Kimse endişelenmesin, bu kötülük furyası karşısında hiçbir vatandaşımız umutsuzluğa kapılmasın. Milletimizin ve insanlığın ortak vicdanını yere düşürmemek, bizim asli görevimizdir. Devlet-millet dayanışmasıyla inşallah yaralarımızı hep birlikte saracağız. Depremzede kardeşlerimizi sahipsiz bırakmayacak, yanlarında olmayı sürdüreceğiz.”

Öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Mayıs’ta seçimleri kazanacaklarını söyledi. Erdoğan, İstanbul’da Şoförler Buluşması’na katıldı. 14 Mayıs seçimlerinde alınan sonuçları değerlendiren Erdoğan, “Milletimizin iradesinin başımızın üstünde yeri var. Allah’ın izniyle rekor oy oranıyla milletimizin tekrar bize Cumhurbaşkanlığını tevdi edeceğine inanıyoruz. Milletimizin dertlerini, sorunlarını çözmek için neler yapacağımıza bakıyoruz. Bizim kimseyle pazarlığımız yok. Biz bunlar gibi talimatı Kandil’den almıyoruz” dedi.

 

Zehirli siyaset diline sarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İstişare Toplantısı’na katıldı. Burada mesajlar veren Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun zehirli bir siyaset diline sarıldığını söyledi. Erdoğan, “CHP Genel Başkanı, koltuğunu kaybedeceğini anladıkça daha da çirkinleşmekte, zehirli bir siyaset diline sarılmaktadır. Kendi dipsiz karanlığına, ülkeyi ve milleti de sürüklemeye çalışmaktadır. Biz, bu oyuna asla ve asla gelmeyeceğiz” dedi.

Kaynak:Yeni Şafak


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Borsa İstanbul'dan Sevindiren HaberÖnceki Haber

Borsa İstanbul'dan Sevindiren Haber

FETÖ ve PKK Bay Kemal’e oy verdiSonraki Haber

FETÖ ve PKK Bay Kemal’e oy verdi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!