Gazze'de insanlar içme suyu için saatlerce bekliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gazze'de insanlar içme suyu için saatlerce bekliyor
İsrail'in tam ablukaya aldığı Gazze'de insanlar içme suyu için saatlerce kuyruklarda bekliyor... İsrail'in yaklaşık 50 gündür tam ablukaya aldığı Gazze Şeridi'nde su bulmakta zorlanan Filistinliler, içme suyuna ulaşmak için saatlerce kuyruklarda bekliyor.

 AA ekibi, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'nda içme suyu için oluşan uzun kuyrukları kayda aldı.

Mülteci kampındaki Filistinliler, içmeye elverişli su temin etmek için 5 saat süren kuyruklarda beklemek zorunda kalıyor.

Su kuyruğuna tekerlekli sandalyeyle gelen bir Filistinli, evinin olduğu apartmanın İsrail ordusu tarafından vurulmasının ardından açıkta kaldığını söyledi.

Gideceği bir yer olmadığı için dışarıda yatmak zorunda kaldığını ve içme suyu doldurmaya her gün buraya geldiğini dile getiren Filistinli, bunun için her seferinde ortalama 5 saat beklediklerini belirtti.

Adını açıklamak istemeyen Filistinli vatandaş, İsrail'in ağır bombardımanı sebebiyle büyük yıkıma maruz kalan Gazze Şeridi'ne yardım çağrısı yaptı.

İsrail'in Gazze'yi işgalinde son durum

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

İsrail ordusuna göre, 7 Ekim’den bu yana Gazze'deki çatışmalarda 70, Lübnan sınırında da 6 İsrail askeri öldürüldü.

İsrail’e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi’nde 6 bin 150'den fazlası çocuk ve 4 binden fazlası kadın olmak üzere 14 bin 854 kişi öldürüldü.

Kaynak:TRT Haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dezenformasyon hibrit sınamaların en sık başvurulan yöntemlerinden biridirÖnceki Haber

Dezenformasyon hibrit sınamaların en sık...

24,3 milyon liralık sahte tıbbi malzeme ele geçirildiSonraki Haber

24,3 milyon liralık sahte tıbbi malzeme...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!