Hamas bir terör örgütü değil topraklarını koruyan bir mücahit grubudur

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hamas bir terör örgütü değil topraklarını koruyan bir mücahit grubudur
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya seslendi: Hamas bir terör örgütü değil topraklarını koruyan bir mücahit grubudur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katıldı. Erdoğan, dünya ve İsrail'e seslenerek ''İsrail devleti ile sorunumuz yok ama devlet yerine örgüt gibi hareket edilmesini asla kabul etmiyoruz'' ifadelerini kullandı. 'Hamas bir terör örgütü değil, topraklarını koruyan bir mücahit grubudur' diyen Erdoğan, İsrail'in Gazze katliamı ile ilgili olarak ''Çocukların öldürülmesine, paramparça edilmesine asla müsaade edemeyiz'' açıklamasında bulundu.

'İsrail'e gitmeyeceğim'

 

İsrail çocukları öldürüyor. Bu çocukların öldürülmesine asla müsaade edemeyiz çünkü biz insanlıktan nasibimizi aldık. Bunu Davos'ta o zamanki başbakanlarına söylemiştim, siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz demiştim. O günden bu yana Davos'a bir daha gitmedim.. O gün benimle olan 2 arkadaş, bugün biri bir siyasi partinin başında. Arkamdan geliyorlar. İşte şimdi yandık diyorlar. Ne oldu yandık mı? Biz dimdik ayaktayız. Ama siz yandınız, hiçbir şeye yar olmadınız ve olmayacaksınız da. CHP'nin koltuğuna sığınmak size hiçbir şey katmadı. Biz ise bu yolda dimdik yürüyoruz. Hayatımda bir kere Netanyahu'nun elini sıktım, Türkevi'nde Amerika'da. İyi niyetimizi suistimal etti. İsrail'e gitme projemiz vardı, iptal ettik. İyi niyetimizi suistimal ettiler.

 

Ey İsrail bu kafa ile bir yere gidemezsin. Yanına ister ABD'yi al ister batıyı. Amerika da kaybedecektir. Bütün mesele adil bir dünyanın kurulmasından geçer. Anne babaların çocuklarının naaşına sarıldığı bir dünyada kimse huzur içinde uyuyamaz. Engel olmayan her ülke için de geçerlidir. bu katliamlarla mukayese edilemeyecek eylemler üzerinden gerçeğe sırtını dönenlerin durumunu konuşma vakti geldi. Saldırılara bahane üretmek batının kanlı tarihinden devraldığı mirastır.

 

Biz tarihte ırkçılık yapmamış tek halkız. Bunu en iyi Yahudiler bilir. Üniversite öğrencilerini, akademisyenleri, tehditle susturmaya çalışanlar bunlar değil mi? Sırf bu onurlu tavırlarından dolayı yaşadıkları ülkelerde sıkıntıya düşen öğrencilere ülkemizin kapılarının açık olduğunu belirtmek istiyorum. Daha dün Ukrayna'daki savaşta dünyayı ayağa kaldıranların Gazze'de duvar kesilmesi bu riyakarlığın en somut ifadesidir.

Canlı kalmış ölülerle dolu dünyada biz hakikati haykırmaya, siyasi hatta gerekirse askeri önlemleri hayata sokmaya devam edeceğiz. Ne yapabiliyorsak yapacağız. İnancımızın gereği olan duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Filistin'e fayda getirmeyecek adımlara tevessül etmeyeceğiz. Gerisinde binlerce yıllık devlet aklı olan Türkiye Cumhuriyeti'yiz biz.

 

Gazze'de yaşanan katliamın gerisindeki failler İsrail'e sınırsız destek verenlerdir. Onları teşvik edenlere sesleniyorum. Gazze'de siviller öldükçe bölgemize gönderilen uçak, gemi barış getirmeyecektir.

Kaynak:Yeni Şafak


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Filistinlilere destek veren Yahudiler kim?Önceki Haber

Filistinlilere destek veren Yahudiler ki...

Fetullah Gülen ve Selahattin Demirtaş'a vekillik yolu açıldıSonraki Haber

Fetullah Gülen ve Selahattin Demirtaş'a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!