”Avrupa’nın RTÜK’leri” Türkiye’de toplanacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
”Avrupa’nın RTÜK’leri” Türkiye’de toplanacak
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: ”1214 Ekim’de bütün Avrupa ülkelerinin otoritelerinin başkanlarını ve yöneticilerini ülkemizde ağırlayacağız”

ANVERS (AA) Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Avrupa'daki RTÜK benzeri kurumları çatısı altında barındıran Avrupa Düzenleyici Kurullar Platformu (EPRA) toplantısına 1214 Ekim’de Türkiye'nin ev sahipliği yapacağını bildirdi.

Şahin, son iki yıldır Kovid19 nedeniyle çevrim içi düzenlenen EPRA'nın uzun aradan sonra ilk kez Belçika'nın Anvers kentinde yüz yüze yapılan 55'inci toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Şahin, bir sonraki EPRA toplantısının ev sahipliğini 1214 Ekim'de RTÜK'ün yapacağını belirtti.

Şahin, EPRA üyesi ülkelerin temsilcilerini Türkiye’de ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını kaydederek “Sizleri Türkiye’de ağırlamak bizim için büyük şeref olacaktır." diye konuştu.

Anvers'teki 55. EPRA Toplantısına RTÜK Başkanı Şahin'in yanı sıra RTÜK üyeleri Deniz Güçer ve Okan Konuralp da katıldı.

Dijitalleşmenin getirdiği sorunlar ele alınacak

Şahin, toplantının ardından AA muhabirine yaptığı değerlendirmede de EPRA toplantısında önemli konuları ele aldıklarını, verimli görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Özellikle son dönemde reklamcılık, sosyal medya ve dijital medya alanındaki gelişmelerin ele alındığını aktaran Şahin şöyle devam etti:

"Daha da önemlisi 47 ülkeden 55 otoriteyi bir araya getiren EPRA artık bundan sonra dijitalleşmeyle birlikte karşılaşılan sorunlarla ilgili neler yapılması gerektiğini de düşünmeye başladı ve ilgili otoritelerden bununla ilgili çalışmalar yapmasını bekliyor. Bu bizim için önemli. Ülkemizde yapılacak toplantılarda bunlar daha detaylı şekilde ele alınacak. 1214 Ekim'de bütün Avrupa ülkelerinin otoritelerinin başkanlarını ve yöneticilerini ülkemizde ağırlayacağız."

Avrupa Konseyine üye ülkelerdeki görselişitsel medya alanını düzenleyen otoritelerin buluştuğu kapsamlı toplantıda, katılımcılar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı.

47 ülkeden 55 yetkili düzenleyici otoritenin üye olduğu EPRA’nın toplantısında dijitalleşme ve reklamcılık konuları ön plana çıktı.

Görüşmelerde ve toplantılarda karşılaştırmalı çalışma belgeleri, sunumlar, anketler ve araştırmalar yoluyla Avrupa’daki görselişitsel medya düzenlemeleri değerlendirildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Atina, ABD ile imzalanan anlaşmayı onayladıÖnceki Haber

Atina, ABD ile imzalanan anlaşmayı onayl...

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ve ERÜ İletişim Fakültesinden AA’ya 4 ödülSonraki Haber

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ve ERÜ İlet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!