Bu süreçte Türkiye’yi kim yönetmeliydi?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu süreçte Türkiye’yi kim yönetmeliydi?
Elini vicdanına koyup söyle muhalif kardeş. Bu süreçte Türkiye'yi kimin yönetmesini isterdin? "Şimdi falanca devletin başkanı bizi yönetseydi ne güzel olurdu" dediğin biri var mı?
Mesela...
Bırakın hastanesini, yoğun bakımını falan...
Sağlık çalışanlarına verecek maske bile bulamayan Donald Trump isimli şapşalın Türkiye'yi yönetmesini ister miydin?
İstemez miydin?
Peki "Virüs diye bir şey yok" diyerek zamanında önlem almayan ve binlerce vatandaşının ölümüne kapı aralayan ve dahi kendisi de koronadan yoğun bakıma kaldırılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın bizi yönetmesini ister miydin?
İstemez miydin?
Ya peki yine önlemleri zamanında almayarak ülkesinde her gün binlerce insanın ölümüne sebep olan Fransa Devlet Başkanı Macron'a ne dersin? 
Onu da mı istemezdin?
Peki İtalya desem? Hani şu aralar her gün ortalama 800-900 vatandaşının evinden ölümünü sadece çaresizlik içinde izleyen İtalya Başbakanı Conte bizi yönetseydi nasıl olurdu?
Olmaz mıydı?
Tamam!
E, o zaman İspanya var. Her gün bine yakın kişinin mezbaha gibi ortamlarda can çekişe çekişe öldüğü İspanya'nın Başbakanı Sancez bizi yönetse?
O da mı olmaz!
Ha anladım.
Sen Almanya diyorsun, Merkel diyorsun!
Haklısın...
Orada ölümler az. Üstelik kadın, vatandaşlarına dağıtmak üzere 660 milyar avro ayırdı.
Yalnız orada şöyle bir ayrıntı var.
Merkel bu paranın 1 milyar 200 milyar avroluk kısmını Avrupa Merkez Bankası'ndan 2 milyar 500 milyonluk kısmını da IMF'den borç aldı. Yani ileride bu paranın tamamını vergilerle tahsil ederek borcunu geri ödeyecek. Yani şimdi kaşıkla verdiğini, ileride kepçeyle alacak.
"O da olmaz" diyorsun, anladım!
Ha sen Kanada Başbakan'ı Justin'i istiyorsun. Çünkü Justin vatandaşlarına kriz süresince maaş ödeyeceğini açıkladı. Yalnız orada da hastane ücretleriyle maskeler ateş pahası canım benim...
Başka kim kaldı?
Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu veya Meral Akşener demezsin di mi? Bence de deme çünkü çok gülünç duruma düşersin bunu sen de biliyorsun!
Yalnız dikkat ettin mi?
Senin şu güne kadar hayranlıkla bahsettiğin, "Adamlar süper güç kardeşim" dediğin ülkelerin tamamı tırt çıktı!.. Amerika, İngiltere, İtalya, Fransa, İspanya ve Almanya vatandaşlarına, "Elinizde maske varsa lütfen bize getirin" diye âdeta yalvarıyorlar. 
Yerküre üzerinde vatandaşlarına ücretsiz maske dağıtan, üstelik bunu kargo yöntemiyle vatandaşının ayağına gönderen sadece bir ülke var.
Senin beğenmediğin ülken, yani Türkiye yapıyor bunu.
 
 
 

Kaynak:Türkiye Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
 Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti devam ediyorÖnceki Haber

Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti dev...

Tam Mesai Eleştiri, Tam Mesai YalanSonraki Haber

Tam Mesai Eleştiri, Tam Mesai Yalan

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!