Mustafa Albayrak o fotoğraflar için Ulusal Kanal'a açıklamalarda bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mustafa Albayrak o fotoğraflar için Ulusal Kanal'a açıklamalarda bulundu
Araştırmacı yazar Mustafa Albayrak sosyal medyada dolaşıma sokulan fotoğrafları hakkında konuştu. Albayrak ABD’de ne yapıyordu ve neden Pensilvanya tabelası önünde fotoğraf çektirdi? İşte Albayrak’ın Ulusal Kanal'a yaptığı açıklamaları...

Araştırmacı yazar Mustafa Albayrak, TV 100’de Ahu Özyurt’un sunduğu televizyon programında Eski CHP Milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş’a hitaben söylediği sözler medyanın gündemine oturdu.

Albayrak Yarkadaş’a “2023’ün Haziran’ına kadar Türkiye’yi Tayyip Erdoğan yönetecek, Erdoğan’a ram olacaksınız, itaat edeceksiniz” dedi.

Albayrak’ın bu sözleri sosyal medyada çok tartışıldı. Tartışma ile birlikte Mustafa Albayrak’ın ABD’de iken çekilen fotoğrafları sosyal medyada yer buldu.

Fethullah Gülen’in yaşadığı Pensilvanya’nın tabelası önünde çektirdiği fotoğrafları Mustafa Albayrak’a sorduk. İşte Albayrak’ın yanıtı...

 

TV 100'deki yayının ardından sosyal medya hesaplarından sizin Pensilvanya tabelası önünde iki fotoğrafınız dolaşıma sokuldu. Bu fotoğraflar ne zaman çekildi? Pensilvanya’da bulunma sebebiniz neydi?

Öncelikle böyle bir fırsatı bana tanıdığı için Ulusal Kanal internet sayfasına ve Ulusal Kanal ailesine teşekkür ediyorum.

Benimle alakalı, benim çok önemsemediğim ve hak etmediğim halde büyük reklamımın yapıldığı bu linç kampanyası aslında dün başladı.

TV 100 ekranlarındaki canlı yayında Sayın Ahu Özyurt‘un moderatörlüğünde TV sabah kuşağını programına davet edildim. Programda ayrıca ekonomi profesörü Sayın Emre Alkin Ve tanınmış gazeteci yazar ve eski CHP Milletvekili Sayın Barış Yarkadaş vardı.

İki konuk da kamuoyunda hükümet karşıtlığı, Erdoğan muhalifliği ve Ak Parti politikalarına eleştirel yaklaşımlarıyla tanınan iki meşhur isim.

Ben de kamuoyunca onlardan tabii çok daha mütevazi ve az tanınan bir araştırmacı yazar olarak genellikle Sayın Erdoğan çizgisini savunan, resmi olarak herhangi bir siyasi sıfatı olmayan bir konuk olarak katıldım. Medyada “Erdoğancı” ve Ak Parti’yi seven, destekleyen bir yazar olarak tanınıyorum ama hiçbir zaman Ak Parti’de resmi veya gayri resmi bir sıfatım olmadı.

İş dünyasında yer aldığım için daha önceki yıllarda çeşitli iş kuruluşlarında, MÜSİAD ve İstanbul Ticaret Odası’nda belli görevlerim olmuştu.

2010-2017 arasında aktif olarak MÜSİAD İcra Kurulu’nda bulundum.

Dört yıl Enerji Sektörü Kurulu Başkanlığı yaptım. Yine bu esnada birkaç yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde MÜSİAD’ın Teşkilatlanması ile alakalı görevlerim oldu.

MÜSİAD Amerika’yı kurarken özellikle iki merkezli üye çalışması yapmıştım. Bunlardan birisi New York birisi tabii ki başkent Washington. Bu iki şehri gidip gelenler, Amerika’yı tanıyanlar bilir: İki şehrin arası aynen Ankara İstanbul arası gibidir. Yaklaşık 450 kilometredir, ikisinin ortasında da Philadelphia şehri vardır ki bu şehir Pensilvanya eyaletine bağlıdır.

Benim Philadelphia’da üye çalışması yapmam sebebiyle bu yol New York - Washington arasında belki 50 defa belki 100 defa gidip gelmişimdir.

Amerika’yı tanıyıp sık gidip gelenler bilirler ki Philedelphia yakınlarında “Pennsylvania Welcomes You” tabelası vardır.

Biz de tam FETÖ ile mücadelenin başladığı 17-25 Aralık’tan sonraki günlerde hep o tabelanın önünden geçerken hatıra fotoğrafı çektirirdik. Hatta başka gazeteci, iş adamı arkadaşlarla da hatıra fotoğraflarımız vardır. Fotoğraf çektirip “FETÖ’yü almaya geldik” veya “İblis’i almaya geldik” gibi espriler yapardık.

Çektiğim resimlerden bir tanesi de buydu. Hatta resmin altındaki Facebook yorumlarına bakılırsa olayı nasıl gırgır şamataya aldığımız anlaşılır.

Ancak CHP medyası o yorumları silerek paylaştı. Her tarafı karıştırmakla meşhur ve defalarca vatana ihanetten, MİT görevlilerini teşhir etmekten dolayı ceza almış bir haber sitesi bu şaka yorumlarını ‘sansürleyerek’ paylaşmışlar. Sağ olsunlar bolca benim reklamımı yapmış oldular.

Hatta iki tane resmi de hiç görmezlikten gelmişler. Bu fotoğrafların tamamı FETÖ’nün ihaneti olan resmi olarak da devletin kırmızı çizgi kabul ettiği 17-25 Aralık 2013’ten sonradır. yani bizim FETÖ ile en kavgalı olduğumuz günlerdedir. 2014 başlarında 2013 sonlarında, 2015’te 2016’da 2017’de yani askeri darbe teşebbüsünden sonra dahi benzer resimlerim vardır. İşte onlardan bir tanesini alıp kullanmışlar.

Ulusal.com.tr


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İBB’nin Ümraniye Belediyesi araçlarına kestiği cezalar meclis gündemindeÖnceki Haber

İBB’nin Ümraniye Belediyesi araçlarına k...

Devrilen traktörün altında kalan sürücüyü çıkarmaya çalışan itfaiye ekibinin amiri kalp krizinden öldüSonraki Haber

Devrilen traktörün altında kalan sürücüy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!