Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'da özgürlük diyen gazeteciye öyle bir ayar verdi ki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesajım: NATO tüzüğü, özgürlük, demokrasi ve hukukun üstünlüğünü koruma taahhüdünü ortaya koymaktadır. Türkiye dünyanın en çok gazeteci hapseden ülkesi. 1600’den fazla insan hakları avukatı hapse atıldı. Kendi kuralınıza karşı olanları, muhalefeti bastırıyorsunuz. Türkiye NATO’ya mı ait?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise gazetecinin bu sorusuna şu yanıtı vermişti:

“Freedom House’ın önce kendini sorgulaması lazım. Şu anda Diyarbakır anneleri 1100 gündür HDP’nin kapısı önünde evlatlarını bekliyor. Bu anneler çocukları 12, 13, 14yaşında dağa kaçırılanların anneleri. Nerede bu Freedom House? O Diyarbakır anneleri neyi bekliyorlar? Kaçırılan evlatlarını. Peki bu evlatları kaçıran bu HDP’lier bu PKK’lılar bu YPG’liler bunlar bunu özgürlük adına mı yapıyor? Bu nasıl özgürlük.

Bir defa özgürlüğün tanımını iyi bileceksiniz. Özgürlüğün, benim özgürlük alanım sizin özgürlük alanınıza kadardır. Sizin özgürlük alanınız da benim özgürlük alanıma kadardır. Bu anlayışla eğer onu sürdürürsek özgürlük olur. Bugün Türkiye’de bir kandil gerçeği vardır. Kandil gerçeğinde de 13, 14, 15 yaşlarında kız çocukları dağlara kaçırılıyor ve bu dağlarda boyları kadar silahlarla bunlara eğitim yaptırıyorlar. Acaba bunları biliyor musunuz? Acaba Freedom House bunları ne kadar takip ediyor, hiç.”

Son Eklenen Videolar