Mustafa ALBAYRAK

Mustafa ALBAYRAK

Mail: mustafa@teknikelektrik.com

Başörtüsü ve HDP Hususunda Altılı Masa Ne Kadar Samimi?

Eskilerin bir kıssadan hissesi vardır. Koyun bir dereden karşıdan karşıya geçerken kuyruğu yukarı kalkar ve arkası gözükür. Bunu gören keçi derki “Aha koyuna bak koyuna arkası gözüktü” diye güler ve kahkaha atar. Şimdi altılı masanın durumu da aynı buna benziyor.

Anayasal zorunluluk olan partileri ziyaret edip, yapılacak anayasa değişikliği ile alakalı bir nezaket ziyaretini Altılı masanın aboneleri kalktılar "Ak Parti HDP ile görüştü" diye suçlarına ortak bulmaya çalışıyorlar…

Hoş biz de bu görüntüden hiç memnun kalmadık, keşke hiç gidilmeseydi!

Lâkin Ak Parti, altılı masanın ortakları gibi HDP'ye meşruiyet kazandırmak ya da onlarla seçim ittifakı yapmak, HDP barajı geçtiğinde pilav dağıtmak, her evden bir oy HDP’ye vermek, eş genel başkanını hapisten kurtarmak gibi hiçbir iş birliğine girmemiştir.

Ak Parti, Sayın Akşener gibi HDP’yi Kürt vatandaşlarımızın siyasal temsilcisi olarak görmemiştir.

Aksine Ak Parti Kürt vatandaşlarımızın oylarına desteklerine kendisi talip olmuş ve Kürt kardeşlerimizin yoğun yaşadığı yerlere her daim hizmet götürmüştür.

Şu anda HDP ile iş birliği yapıp Kürt vatandaşlarımızın oylarını talep eden Altılı masa abonelerinin ise Kürt vatandaşlarımıza bir dikili ağaç kadar hizmetleri olmamıştır.

Sadece Kürt istismarı yapan HDP’nin oyları ile akılları sıra iktidarı devirmeye çalışmaktadırlar.

Kürt vatandaşlarımız bu gerçeği görecektir ve seçimde en iyi değerlendirmeyi zaten yapacaktır.

Başörtüsü mevzusuna gelince;

Altılı masa burada da çıkarcı ve iki yüzlü   bir tutum izlemektedir.

Altılı masanın en büyük aparatı ve Cumhuriyet Halk Partisinin Genel başkanı bay Kemal başörtüsünü kanuni güvenceye kavuşturma iddiasıyla bir çıkış yapmıştır.

Halbuki başörtüsü kanunla değil ancak anayasal bir değişiklikle güvence altına alınabilir…

Ak Partide Sayın cumhurbaşkanımız önderliğinde bu konuda güzel bir inisiyatif almış ve anayasa değişikliği için bütün partilerin desteğini istemiştir.

Tabii ki mecliste olduğu için buna HDP’de dahildir.

Ancak ne HDP ne CHP ne de gördüğüm kadarıyla İyi Parti bu anayasal güvenceye bir destek vermeyecek.

Buda altılı masanın riyakâr tutumuna yeni bir örnek olmuştur.

Türkiye'nin veya milletimizin menfaatine olacak hiçbir çalışmaya destek vermeyen sözde muhalefetten de zaten başka bir şey beklemiyorduk.

Bir kez daha başörtüsü konusunda ne kadar gayri samimi ve riyakâr olduklarını belli ettiler.

Bu işten en çok karlı çıkacak olan tabii ki Ak Parti ve Cumhur İttifakı olacaktır.

 

Başörtüsü konusunda 2013 yılında yayınladığı genelge ile kadınlarımızın özgürce kamuda yer almalarını sağlayan Ak Parti yine anayasal güvenceye almak için bir hamle yapmış buna Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi destek vermiş ama altılı masa denilen müzmin muhalif kesim yine sınıfta kalmıştır…

Müslüman milletimiz bu durumu seçimlerde en iyi şekilde değerlendirecektir…

Altılı Masa ne terörle mücadelede ne de insan hakları ve başörtüsü konusunda asla samimi olmadıklarını bir kez daha göstermiştir…

 

Yorum Yazın